Turystyka.rze.pl

Szanowna Pani, Szanowny Panie !
 

     Jeśli chcecie oderwać się od ciężaru monotonnej codzienności, od biur zapełnionych sprawami niecierpiącymi zwłoki - najczęściej na wczoraj, rzadko na dzisiaj, prawie nigdy na jutro - zapraszamy do województwa podkarpackiego.


     Jeśli chcecie na moment zapomnieć o rachunkach, kredytach, ratach, notowaniach giełdowych, o kursie złotego, o kupnie, sprzedaży, wynajmie i o wszystkich spędzających sen z oczu niezbędnikach - zapraszamy do województwa podkarpackiego.
     Jeśli chcecie złapać oddech nieskażonego wielkomiejskim przemysłem powietrza, poleżeć na pachnącej różnorodnością traw i ziół polanie, przemierzyć siłą wytrwałości i siłą swoich mięśni beskidzkie czy bieszczadzkie szlaki, a może nawet podjąć żeglarskie wyzwanie: Ahoj - zapraszamy do województwa podkarpackiego.
     Jeśli chcecie zabawić się w poszukiwaczy przygód, którzy w otchłaniach bezkresnych lasów i w owianych tajemnicą skalnych jaskiniach znajdywać zechcą legendarne skarby większego niźli Janosik rozbójnika Oleksego Dobosza albo spotkać biesy, czady czy też innej maści duchy - zapraszamy do województwa podkarpackiego.
     Jeśli chcecie doznać na własnej skórze ekscytującego powiewu kowbojskiego życia, podążyć wraz z przepędem bydła przez meandry beskidzkiego krajobrazu albo też wziąć udział w prawdziwym, najprawdziwszym na świecie napadzie na kolejkę wąskotorową w Bieszczadzie lub jak kto woli na graniach bieszczadzkich szczytów sprawdzić, czym zasłużyły sobie na sławę huculskie koniki - zapraszam do województwa podkarpackiego.
     A może chcecie choćby na chwilę porzucić doczesność, by przenieść się w krainę śladów po minionych wiekach i minionych ludziach, w czar drewnianych bieszczadzkich świątyń, w zadumę ocalałych albo tylko dających się po okalających je niegdyś i teraz jeszcze drzewach rozpoznać cmentarzy, na którym spoczęli ludzie tacy przecie jak my, w świat zdziczałych jabłoni, grusz, ledwo zza wysokich pokrzyw, traw i ostu widocznych podmurówek chyż czy cembrowin studni - zapraszamy do województwa podkarpackiego.
     Może wreszcie chcielibyście zobaczyć się z tymi, którzy wzięli na siebie zupełnie nieświadomie odpowiedzialność za nowy wizerunek Bieszczadów, z bieszczadzkimi zakapiorami, ludźmi prawdziwie wolnymi, prawdziwie autentycznymi, którzy w tym miejscu na ziemi znaleźli swoją przystań, i w tym miejscu na ziemi wydobyli z pokładów swojej jaźni wszystko to, co zaświadczyć może o człowieczeństwie i o pragnieniu piękna, którzy w trudzie większymi niźli w jakimkolwiek innym miejscu, wydzierali panoszącej się powtórnie przyrodzie ludzki wymiar Bieszczadów - zapraszamy także do województwa podkarpackiego.
     I wreszcie gdybyście zechcieli w ramach tych wszystkich atrakcji znaleźć także czas na przyjrzenie się nowym możliwościom, nowym perspektywom, nowym szansom na inwestycje, na zagospodarowanie bogatego kapitału materialnego w oparciu o potężny potencjał ludzki, na zupełnie odmienne i pasjonujące warunki czekające otwarcie na zainteresowanych - zapraszamy do województwa podkarpackiego.
      U nas w Podkarpackiem bez wątpienia najłatwiej zobaczyć przeplatającą się przeszłość z teraźniejszością i przekonywującą przyszłością, które współistnieją i współtworzą specyficzny klimat tego miejsca, u nas bez wątpienia gościnnie, przyjemnie, urokliwie, tajemniczo, u nas ... - ale o tym, jak jest u nas, przekonacie się, gdy przyjmiecie zaproszenie do województwa podkarpackiego.Strona zrealizowana przy współpracy
z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego