Turystyka.rze.pl

Podkarpackie zamki

Wędrujący po województwie zauroczeni zostaną z pewnością perłami Podkarpacia. Związane z tradycjami wielkich rodów budowle stanowią dziś wyjątkową atrakcję turystyczną.Rzeszów: Zamek oraz Letni Pałac Lubomirskich.

Do takich należą niewątpliwie renesansowe zamki w Krasiczynie- rezydencji Krasickich i Baranowie Sandomierskim- rezydencji Leszczyńskich i Lubomirskich. Z rodem Czartoryskich swą historię związały m.in. pałace w Sieniawie, Przeworsku - z rodem Lubomirskich zamki w Rzeszowie i Rzemieniu, a także częściowo zamek w Łańcucie, któremu najwięcej sławy i świetności przyniosły jednak czasy i inwestycje Potockich.


Łańcut: wnętrze zamku i powozownia.

Można do dziś podziwiać kunszt dawnych architektów i budowniczych w Pałacu Biskupów Przemyskich w Krośnie, pałaców Załuskich w Iwoniczu czy Krasickich w Przemyślu. Każdy napotkany podczas wędrówek po województwie podkarpackim zamek, pałac czy dwór kryje w sobie tajemnice pogmatwanej przez wieki historii tych ziem.


Zamek w Przecławiu.


Zamek w Baranowie.

Zamek w Krasiczynie.

Zamek w Dubiecku.


Zapraszamy Państwa do odwiedzenia województwa podkarpackiego, gdzie ciągle jeszcze jest dużo ciszy i czystego powietrza, gdzie na turystów czekają przez cały rok hotele, hoteliki, pensjonaty oraz oferujące domową atmosferę gospodarstwa agroturystyczne.